Jaki ciśnieniomierz warto kupić?

Poza tym na pomiar wpływa i może go zniekształcać zużycie mankietu, nieszczelność gruszki, uszkodzenie tarczy z podziałką (najdokładniejsze i najbardziej niezawodne są aparaty starego typu ze słupem rtęci). Wszystko to bywa powodem rezerwy lekarzy wobec kontroli ciśnienia wykonywanej samodzielnie przez pacjentów, choć samą ideę jak najczęstszych pomiarów uważają za słuszną. Nowoczesne aparaty wyeliminowały możliwość tylu błędów i przekłamań. Są mniejsze, poręczniejsze, mniej skomplikowane w obsłudze, więc korzystanie z nich w domu nie budzi zastrzeżeń. Jaki ciśnieniomierz warto kupić?

Na rynku jest wiele modeli, mniej i bardziej nowoczesnych.C Najnowsze są w pełni automatyczne. Trzeba tylko założyć mankiet na ramię i nacisnąć guzik, a resztę robi sam sfigmomanometr (to strasznie mądre słowo oznacza właśnie ciśnieniomierz). Automatycznie pompuje i spuszcza powietrze, wyświetla wynik pomiaru ciśnienia krwi i tętna oraz robi wydruk. Nie kupuj pierwszego aparatu z półki, jaki pokaże ci sprzedawca, lecz poproś, żeby zademonstrował kilka, na każdym zmierz sobie ciśnienie i sprawdź, czy wyniki są jednakowe. Nie bierz w ogóle pod uwagę takiego, który daje wynik inny niż pozostałe. Zrobiwszy wybór, zastrzeż sobie prawo zwrotu i sprawdź dokładność wybranego ciśnieniomierza z aparatem w gabinecie lekarskim. A kiedy już będziesz posiadaczem własnego sfigmomanometru, przynajmniej raz do roku oddawaj go do przeglądu, podobnie jak samochód.

Każda z jego części zużywa się z czasem, co może mieć negatywny wpływ na dokładność pomiarów. Jest wiele powodów, dla których człowiek z nadciśnieniem powinien mieć w domu sfigmomanometr. Pomiar ciśnienia wykonywany o różnych porach dnia jest bardzo pomocny w ustalaniu idealnej dawki leku na jego obniżenie.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>