Jak wybrać dobrego ortodonte

Ortodonta Warszawa – czym się kierować przy wyborze gabinetu

Wady zgryzu to problem, z którym boryka się wiele osób. I to bez względu na wiek. Jeszcze kilka lat temu nie rzadko mieliśmy okazję spotkać dorosłą osobę z aparatem na zębach, który zalecił ortodonta Warszawa. Dzisiaj nikogo to już nie dziwi. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele. Po pierwsze zmieniło się nasze podejście do stomatologów, protetyków i ortodontów. Coraz więcej osób rozumie, że piękny uśmiech to nie tylko kwestia estetyczna, ale i zdrowotna. Krzywy zgryz ma bardzo duży wpływ na ogólną kondycję organizmu. Z powodu niewłaściwego rozgryzania pokarmów możemy mieć na przykład problemy natury gastrycznej. Nie wspominając o najczęstszej dolegliwości współwystępującej z wadami zgryzu czy wadami wymowy, np. seplenieniem czy niewymawianiem niektórych głosek. Pokolenie urodzone w latach 80-tych często dopiero jako osoby dorosłe spotyka się z właściwą diagnozą i podejmuje decyzję o wszczęciu leczenie ortodontycznego. Natomiast współcześni rodzice bardzo dbają o uzębienie swoich dzieci i wszelkie wady starają się korygować jak najwcześniej. Ortodonci przyznają, że im wcześniej podjęte są kroki korekcyjne tym szybszy i doskonalszy będzie efekt całego leczenia. Łatwo zauważyć, że taki wzrost popularności leczenia ortodontycznego przełożył się na zwiększenie liczby gabinetów ortodontycznych. I tutaj pojawia się pytanie – do jakiego gabinetu się udać? Trzeba sobie bowiem zdawać sprawę z faktu, że leczenie wad zgryzu jest długie i żmudne, a ostateczne wyniki zależą m.in. od umiejętności i wiedzy lekarza ortodonty.

Ortodonta Warszawa – jak wybrać najlepszego

To, na jaki gabinet ortodontyczne ostatecznie się zdecydujemy powinno zależeć od kilku kwestii. Po pierwsze sprawdźmy czy dany lekarz jest znany w sieci, wśród naszych znajomych. Możemy także zapytać o opinię naszego lekarza stomatologa. Nie bez znaczenia jest także to czy gabinet posiada stronę internetową, która pozwoli nam na zapoznanie się z cennikiem, zakresem usług i przede wszystkim z osobą samego lekarza ortodonty. Im lepiej wyposażony gabinet ortodontyczny i im więcej certyfikatów szkoleniowych, tym większa pewność, że ortodonta wie, co robi i otoczy nas należytą opieką. Oczywiście to, co przeczytamy na stronie internetowej warto zweryfikować w rzeczywistości. Jako pacjenci mamy prawo udać się na wizytę konsultacyjną. Wówczas sami będziemy mogli ocenić czy dany lekarz wzbudza nasze zaufania, a atmosfera panująca w gabinecie spełnia nasze oczekiwania. Jest to szczególnie ważne w przypadku leczenia wad zgryzu u dzieci. Drugą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest oczywiście cennik. I choć często powtarzamy, że na zdrowiu nie można oszczędzać to warto również pamiętać, że nie można dać się oszukać. Możemy porównać ceny z innymi gabinetami, a nawet dopytać lekarza ortodontę. Jako pacjenci mamy prawo wiedzieć za co i ile płacimy. Zwłaszcza, że leczenie ortodontyczne nie należy do najtańszych.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>