Zdaniem George’a Slyatta

Zdaniem George’a Slyatta z Georgetown University – „Większość schorzeń kręgosłupa mija w ciągu trzech tygodni, niezależnie od tego, co robimy. Trzeba więc tylko starać się o to, aby pacjent czuł się możliwie jak najlepiej”.

Nigdy jednak nie wiadomo, czy choroba się nie powtórzy. Jak mówi Leon Root: „uszkodzonego kręgosłupa nigdy już nie da się wyleczyć. Ból w dolnej części jest sygnałem, że coś się źle dzieje. Następnym razem może być gorzej. Trzeba więc poważnie traktować ten sygnał i nie dopuszczać, aby bóle się powtórzyły”. W tym celu należy przede wszystkim spać na twardym materacu, schudnąć, jeśli się ma nadwagę, i codziennie gimnastykować mięśnie kręgosłupa. Niestety pacjenci przeważnie stosują się tylko do tego pierwszego zalecenia. Domagają się oni pigułek i środków uspokajających, żądają zabiegów chirurgicznych i gorsetów korekcyjnych, natomiast nie chcą uprawiać gimnastyki. To według nich jest nudne, a ludzie są leniwi.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>